چند نکته مهم در خرید تابلو فرش ماشینی

buying-carpets-important-points.jpg

تابلو فرش ها به صورت عمومی به فرشی گفته می شود که در اندازه های کوچک بافته می شوند ، و می توان از نامشان به این موضوع پی برد که کاملا جنبه تزیینی دارند . و مانند سایر تابلو ها بر روی دیوار نصب می شوند و باعث زیبایی آن محیط می شوند . تابلو فرش های دستبافت را در دسته تابلو فرش های اصیل قرار داده اند و جزو هنر فاخر ایران محسوب می شود . امروزه تعداد زیادی از تابلو فرش های ماشینی در بازار عرضه می شوند و طرفداران زیادی نیز دارند . همچنین می توان گفت که تابلو فرش ها جزو کالا های لوکس و تجملاتی هستند بنابراین می توانید از آن ها به عنوان هدیه برای عزیزانتان نیز استفاده کنید .
زمانی که برای خرید فرش و یا تابلو فرش به فروشگاه های فرش مراجعه می کنید با صلاح دید و یا نظرات فروشندگان مواجعه می شوید . گوش کردن به این نظرات می تواند مفید باشد اما نباید اجازه دهید که فروشندگان نظرشان را به شما تحمیل کنند و در انتخاب شما شک ایجاد نمایند . زیرا در این صورت بعد از خرید دچار پشیمانی می شوید . بنابراین در هنگام خرید تابلو فرش نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید تابلو فرش مناسب با سلیقه و بودجه ی تان خریداری کنید .
مهمترین نکات در انتخاب تابلو فرش ماشینی :
در زمان خرید تابلو فرش باید بدانید که تمام اطلاعات آن در پشت تابلو فرش قرار گرفته است بنابراین شما می توانید با بررسی پشت تابلو فرش به اطلاعات موجود دسترسی پیدا کنید .
پشت تابلو فرش و یا فرش همیشه دارای اطلاعات بسیار مفیدی می باشد و شما می توانید با نگاه کردن به پشت تابلو فرش به درشت و یا ریز بافت بودن آن پی ببرید و همچنین اگر با دقت بیشتری آن را مورد بررسی قرار دهید می توانید تعداد شانه و تعداد تراکم آن را نیز بدست بیاورید .
ممکن است با نگاه کردن به تابلو فرش به کج بودن آن پی نبرید . زیرا کج بودن در طرح تابلو فرش گم می شود و خیلی قابل تشخیص نیست . یکی از راهکار های که می توانید برای آن بکار ببرید این است که پشت تابلو فرش را بررسی کنید با این کار می توانید به کجی فرش پی ببرید .
برای خرید تابلو فرش حتما دقت کنید که تابلو فرش قاب نداشته باشد زیرا قاب هم می تواند کجی های تابلو فرش را بپوشاند اما اگر تابلو فرش بدون قاب باشد می توانید دو طرف آن را بر روی هم قرار دهید و به راحتی به کج بودن و یا نبودن آن پی ببرید .
اگر قصد دارید که تابلو فرشی را بخرید که توسط استاد خاصی بافته شده است و یا دارای یک برند خاصی می باشد بهتر است که به فروشگاه های معتبر مانند کیان مراجعه کنید و یا از خود بافنده خریداری کنید . زیرا وجود دارند تولید کننده های تابلو فرش که در زمان مرمت و رفو امضا و یا نام افراد را زیر تابلو فرش ها ایجاد می کنند و تنها افرادی که خیلی حرفه ای هستند می توانند آن را تشخیص دهند .
تابلو فرش ها که در آن ها از چله های ابریشمی استفاده شده دارای قیمت بالا تری می باشند و می توانید به راحتی آن ها را از تابلو فرش ها نخی تشخیص دهید . زیرا تابلو فرش های ابریشمی درخشنده تر و ظریف تر از نخی می باشند و همچنین دارای جلوه زیبایی تری هستند .
نکته ی دیگری که باید در زمان خرید تابلو فرش به آن دقت کنید پرداخت تابلو فرش می باشد . پرداخت تابلو فرش و یا فرش یک هنر محسوب می شود . و اگر این کار را بدون مهارت انجام گیرد نه تنها در ظاهر فرش بلکه در کیفیت تابلو فرش نیز دارای تاثیر منفی است و باعث می شود که از ارزش آن  کاسته شود .
برای خرید تابلو فرش بهتر است که در زمان هایی که بازار خلوت تر است و همچنین خودتان فرصت بیشتری برای بازدید دارید اقدام کنید  زیرا تابلو فرش ها دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و برای این که بتوانید تابلو فرشی مناسب منزلتان و با سلیقه خود تهیه کنید باید زمان زیادی را صرف کنید .
نکته ی دیگری که باید در زمان تهیه تابلو فرش به آن دقت کنید ابعاد و اندازه تابلو فرش می باشد که باید متناسب با منزلتان انتخاب شود برای مثال برای خانه های که فاصله سقف تا کف کم می باشد بهتر است از تابلو های افقی استفاده شود تا این فاصله بیشتر به نظر برسد و بر عکس برای خانه های که فاصله سقف تا کف زیادی است بهتر است که از تابلو فرش های عمودی استفاده شود تا این فاصله کمتر به نظر برسد . تابلو فرش ها با ابعاد بزرگ برای فضا های کوچک مناسب نمی باشد . همچنین بهتر است که چند تابلو فرش را کنار هم بر روی یک دیوار نصب نکنید زیرا طرح های تابلو فرش ها به اندازه ی کافی شلوغ هستند و این کار باعث شلوغ تر شدن منزلتان می شود .
برای این که بتوانید طرح و نقشه مناسبی برای تابلو فرش خود داشته باشید باید نوع معماری ، سبک زندگی و چیدمان خانه خود را در نظر بگیرید به طور مثال خانه ای که دارای سبک کلاسیک هستند تابلو فرش های با طرح سنتی مناسب می باشد . هماهنگی تم و رنگ تابلو فرش هم مانند طرح آن ها مهم می باشد .
شما می توانید برای خرید تابلو فرش به صورت اینترنتی نیز اقدام کنید . برای خرید اینترنتی تنها باید به معتبر بودن آن فروشگاه توجه کنید فروشگاه کیان یکی از معتبر ترین فروشگاه های فروش تابلو فرش می باشد شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه از تمامی طرح و نقش های آن ها دیدن کنید و تابلو فرش مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن آن را درب منزلتان تحویل بگیرید قیمت تابلو فرش ها در فروشگاه های اینترنتی نسبت به فروشگاه های فیزیکی مناسب تر می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
تولید بهترین تابلو فرش با بهترین قیمت
بافت تابلو فرش ماشینی
چاپ عکس شخصی برروی تابلو فرش ماشینی
نکات مهم در خرید تابلو فرش چیست ؟
قیمت تابلو فرش ماشینی اصفهان
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما