نکات مهم در خرید تابلو فرش چیست ؟

important-tips-buying-carpets.jpg

در خاطرات ، تصاویر و مستنداتی که در مورد روزگاران گذشته دیده و شنیده ایم ، یکی از موارد مهم جشن ها و اعیاد بوده است . در ایام خوش و مبارک سال مردم و اهل شهر و روستا با آذین بندی کوچه و خیابان و تزیین خانه و حیاط خود اهل محله را جمع کرده و به شادی می پرداختند . وسایل زیبا ساز کوچه و محل با آنچه امروز مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار متفاوت بوده است ، در گذشته یکی از وسایل مهم در این امر فرش ها و گلیم هایی بوده اند که از دیوار خانه ها آویخته می شده است و در و دیوار را رنگ و لعاب می داده است .
این سنت زیبا و استفاده از فرش ها و بافته هایی دارای طرح و رنگ و نگاره تاکنون به قوت خود یاقی مانده است اما در شکل و شمایل دیگر . اگر چه در گذشته همان فرش زیر پا را از در و دیوار می آویخته اند اما در حال حاضر و در دنیای ماشینی امروز تکنولوژی تولید فرش ها و تابلو فرش های ماشینی ، بافته های کوچک را تحت عنوان تابلو فرش برای زینت آماده ساخته است . کم نیستند تعداد صاحب خانه هایی که تابلو فرش ها را بهترین گزینه برای خانه و محل کار خود انتخاب کرده و تغییر و تحولی اساسی به کمک یک تخته فرش در دکوراسیون خانه می آفرینند .
تابلو فرش های ماشینی و دستبافت علاوه بر آنکه به عنوان آلمان یا نمادی از طبیعت ، کلاسیک ، سنت و .... مورد استفاده قرار می گیرد ، بهترین و خاص ترین هدیه خواهد بود . انواع و اقسام تابلو فرش ها چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت در بازار بین خریداران خوش سلیقه و تولید کنندگان حرفه ای و زبر دست مورد مبادله قرار می گیرند .
موارد استفاده از تابلو فرش های ماشینی و دستبافت به خانه ها محدود نمی شود ، در ادارات ، فروشگاه های لوکس ، زیارتگاه ها و ... شاهد حضور تابلو فرش های زیبا هستیم که هر کدام متناسب با فضا در طرح و رنگی خاص انتخاب شده اند . از این رو موارد استفاده از تابلو فرش ها بسیار گسترده بوده و روز به روز در حال افزایش است .
تابلو فرش های دستبافت مانند فرش های دستبافت هنر دست بافندگانی هستند که اولین بار در استان آذربایجان هنر نمایی کرده اند . تابلو فرش های دستبافت هنر فاخر ایرانی است که به عنوان یکی از جذاب ترین محصولات در صنایع دستی ایران به ثبت رسیده است .
تابلو فرش های اولیه که چیزی جز هنر و تجسمات ذهنی بافنده در غالب فرش هایی کوچک نبوده ، چنان زیبا و جذاب می نمود که بافندگان روز به روز به فکر رونق و بهتر شدن ان ها بودند . رفته رفته تولید و بافت تابلو فرش های دستبافت از استان آذربایجان خارج شده و به سراسر کشور نفوذ کرد . همین مورد و ایجاد رقابت در پی آن یکی از عوامل مهم در بهتر شدن تابلو فرش های دستبافت بود .
تابلو فرش های دستبافت در بسیاری از ویژگی ها به فرش های دستبافت شباهت داشته اند . قیمت گزاف ان ها به علت هنر والای دست خرید تابلو فرش دستبافت را از توان بسیاری از افراد عادی خارج ساخته بود . تولید کنندگان که به تکنولوژی تولید فرش ماشینی دست یافته بودند در پی بالا رگفتن رقابت ، علاقه به تولید محصولات نوین و از همه مهم تر خدمت رسانی بیشتر و بهتر به خریداران به فکر تولید تابلو فرش های ماشینی افتادند .
از آنجایی که تابلو فرش های ماشینی محصولاتی نوین و بسیار خلاقانه هستند ، تولید آن ها از بهترین ، ناب ترین و خلاق ترین تولید کننده مانند گروه تولیدی تابلو فرش کیان انتظار می رود . با این تصمیم تولید کنندگان در پی تولید تابلو فرش های ماشینی برآمده و با استفاده از به روز ترین دستگاه ها و ماشین آلات نسبت به تولید این محصول فاخر و زیبا اقدام کرده اند .
نکات مهم در خرید تابلو فرش چیست ؟
همزمان با شروع بافت تابلو فرش در شرکت ها و گروه های تولیدی مختلف فرش ماشینی ، گروه تولیدی تابلو فرش ماشینی کیان ، تأسیس و منحصرا به تولید تابلو فرش های ماشینی پرداخت که بی نهایت زیبا ، فاخر و جذاب بودند . تابلو فرش هایی که به علت تخصص تولید کننده نسبت به سایر برند ها برتر بوده و نام و نشانی قدرتمند در بازار فرش ها و تابلو فرش ها به خود گرفته است .
در تابلو فرش های ماشینی جدید ، طرح ها و نگاره ها چنان برای بیننده جذاب است که به هیچ وجه نخواهد توانست از زیبایی های غیر قابل انکار آن سخن نگوید . البته نکته مهم ان است که در انتخاب تابلو فرش ها بر اساس آلمان ها رفتار شود و تابلو فرش از هر جهت باب خانه شما باشد .
در انتخاب تابلو فرش اگر به برند و فروشگاه ، ابعاد ، طرح و رنگ و در نهایت نوع چیدمان و نصب روی دیوار دقت شود ، می توان از مناسب بودن انتخاب مطمئن شد و خرید را رضایت بخش تلقی نمود .
برای داشتن یک تخته تابلو فرش باب منزلتان باید :
1- تولید کننده و فروشگاه تابلو فرش :
تشخیص اصل یا فرع بودن تابلو فرش خصوصا در بازار های امروز امر دشواری است . شاید متخصصین این حرفه به راحتی تابلو فرش اصل برند کیان را از تابلو فرش های تقلبی تشخیص دهند اما این موضوع از عهده خریداران عام خارج است . فروشگاه اینترنتی تابلو فرش کیان ، بهترین مکان بری خرید تابلو فرش های اصل است . دلیل توصیه و تأکید بر برند کیان آن است که این گروه تولیدی تمام تمرکز خود را بر تولید تابلو فرش گذاشته در حالی که سایر برند ها ، تولید تابلو فرش را به عنوان محصولی جانبی در دستور کار خود قرار داده اند . تابلو فرش های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی تابلو فرش کیان به حدی ناب و درجه یک هستند که می توان از برشمردن ویژگی آن ها به خصوصیات بهترین تابلو فرش ها رسید  .
2- طرح و نگاره تابلو فرش :
در انتخاب طرح در وهله اول سبک زندگی ، نوع معماری و چیدمان خانه را در نظر بگیرید . برای مثال خرید تابلو فرش کلاسیک برای فضاهای کلاسیک مناسب است و خریدتابلو فرش های سنتی برای فضاهای سنتی . نمی توان از تابلو فرش ها با طرح شام اخر ، شاهزاده ، ملکه ، برج ایفل و ... در خانه هایی استفاده کرد که تمام وسایل به سبک و سیاق سنتی خریداری و چیده شده اند . هماهنگ بودن رنگ و تم تابلو فرش هم همانند طرح و نگاره با دکوراسیون لازم است . توجه نمایید که یکی از مهم ترین تفاوت ها بین تابلو فرش ها و فرش ها در طرح خلاصه می شود . تابلو فرش ها طرح هایی دارند که می تواند به راحتی ادمی را با داستان مختص خود همراه کند .
3- ابعاد تابلو فرش :
در تعریف تابلو فرش بیان می داریم که این محصولات همان فرش هایی هستند که در ابعاد کوچک بافته می شوند . اما همان تابلو فرش ها نیز دارای ابعاد بسیار متنوعی هستند که انتخاب ابعاد درست اهمیت زیادی دارد . برای مثال اگر سقف خانه شما کوتاه است و بین کف خانه و سقف فاصله زیادی نیست ، تابلو فرش های افقی و اگر فاصله زیاد است تابلو فرش های عمودی مناسب هستند . تابلو  های بزرگ برای فاضهای کوچک مناسب نیستند چراکه فضا را گوچک نشان داده و به علت اختلاف ابعاد نمی توانند زیبایی طرح خود را به نمایش بگذارند . از همین رو برای انتخاب به سایز اتاق هم دقت نمایید . بهتر است هنگام نصب ، چند تابلو فرش را کنار یکدیگر قرار ندهید ، چراکه طرح تابلو فرش ها به اندازه کافی شلوغ هستند که به تنهایی یک دیوار را به خود اختصاص دهند .
خرید تابلو فرش از گروه تولیدی کیان
توضیح داده شد که دلیل تأکید و معرفی محصولات کیان چیست . اما برای خرید مقرون به صرفه ، راحت و اصل از تابلو فرش های کیان ، بهترین گزینه مراجعه به فروشگاه اینترنتی کیان است . در این فروشگاه که به صورت مجازی توسط تیم کارشناسان فروش گروه تولیدی کیان اداره می شود ، از قدیمی ترین تا جدید ترین محصولات این برند عرضه می شود . خرید اینترنت مزایای فراوانی به همراه دارد که در مقالات مختلف به ان ها پرداخته شده است ، اما دانستن همین موضوع که خرید تابلو فرش های زیبا ، با کیفیت و ارزان قیمت به راحت ترین شکل ممکن از فروشگاه اینترنتی کیان امکان پذیر است ، کافی است تا مشتریان را به سمت این فروشگاه هدایت نماید .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
خرید آنلاین تابلو فرش ماشینی
خرید بهترین تابلو فرش ماشینی
تبدیل عکس به تابلو فرش
خرید تابلو فرش ماشینی ارزان در اصفهان
تابلو فرش ماشینی
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما