نقش تابلو فرش در دکوراسیون منزل

carpets-on-home-decoration.jpg

تابلو فرش ها نام فرش هایی ست که به علت کوچکی و شباهت به تابلو به علت کاربردی که دارند نام تابلو فرش گرفته اند . تولید این محصولات برای زیبا کردن دکوراسیون خانه است تا محیط را دلچسب نمایند و در فضا حس و حال خوبی ایجاد کنند . خانه ای را در نظر بگیرید که در دل یک شهر بزرگ قرار دارد ، بعد از شلوغی و دغدغه های روزانه وارد خانه می شوید و در بدو ورود ، تابلو فرشی زیبا از طبیعت ، گل و گیاه ، جمله ای زیبا و یا عکس خانوادگی خودتان می بینید . آرامش خاصی به شما القا شده و در نگاه اول می توانید تمام خستگی روز را فراموش نمایید . تابلو فرش ها در طرح ها و نقشه های گوناگون جلوه گر فضا خواهند بود .
مدت زیادی از تولید تابلو فرش های ماشینی نمی گذرد اما طوری در دل خانه ها نفوذ کرده اند که گویی از ابتدا نمادی جدا نشدنی از ما بوده اند . نقش تابلو فرش در دکوراسیون انکار ناپذیز است ، هر جا صحبت از زیبایی دکور باشد تابلو فرش ها حرفی برای گفتن دارند . اخیرا این محصول زیبا به عنوان هدیه در بین همگان رواج یافته است و از این رو مورد توجه بیشتر قرار گرفته است .
مقاله حاضر به علت اهمیت نقش تابلو فرش در دکوراسیون منزل نوشته شده است . خرید تابلو فرش نیازمند توجه هات خاصی ست که در خرید باید به ان ها دقت نمود 
تابلو فرش در دکوراسیون
مزین کردن دکوراسیون به فرش از قدیم در فرهنگ ایرانیان جای داشته است ، در زمان های گذشته هنگام برپایی مراسماتی مانند جشن و عروسی و ... ، فرش هایی را از دیوار ها اویزان کرده تا فضا زیباتر شود ، امروزه همان فرش ها در ابعاد کوچکی تولید می شوند و با رفتن در قاب به صورت تابلو در آمده و در دیوار به خود نمایی می پردازند .
اولین تابلو فرش های دستبافت در شهر سردرود استان آذربایجان شرقی بافته شدند ، توانایی این تابلو فرش ها در اقتصاد ، اشتغال و رونق منطقه در کنار پرورش هنر امری قابل توجه بود . مدتی بعد از تولید فرش های ماشینی کارخانه جات توان تولید تابلو فرش های ماشینی را هم به دست آورده و بازار تابلو فرش را از دست استان اذربایجان شرقی خارج ساختند . تولید کنندگان کاشانی به پیشتازان این حرفه بدل گشته و بهترین ، زیبا ترین و ناب ترین تابلو فرش ها را روانه بازار کردند . تا جایی که برخی تولید کنندگان تمرکز خود را بر روی تابلو فرش گذاشته و محصولی غیر از تابلو فرش تولید نمی کنند .
تنوع طرح و رنگ تابلو فرش ها از فرش ها بیشتر است . در شناسنامه بسیاری از تابلو فرش ها می بینیم که تعداد رنگ بکار رفته بی نهایت لحاظ شده است . این موضوع حاکی از ترکیب رنگی و تنوع رنگی بالا ست . گشت و گذار در بازار تابلو فرش ها شما را دست خالی نمی گذارد . در کنار این تنوع که از حیوانات ، گل ها ، طبیعت ، کوچ عشایر گرفته تا طرح های مانند خیابان شانزلیزه ، شاهزاده ، شام آخر و بزرگان و ... هستند مشتریانی که جهت سفارش طرح به تولید کننده مراجعه می نمایند . خریدارانی که طرح مورد نظر را فاخرترین نگاره در دکوراسیون دانسته و خواهان بافت تابلویی با ویژگی های مد نظر هستند . عموما تابلو فرش های سفارشی طرح هایی هستند از عکس های خانوادگی .
موضوع جالب توجه دیگر ارتباط طرح و نگاره با منطقه جغرافیایی است . در هر شهری طرح و نگاره ای خاص فروش بیشتری دارد این موضوع می تواند ریشه در باورها ، فرهنگ ، اداب و رسوم و شرایط زندگی در آن منطقه داشته باشد . عموما در شهر های مذهبی ایران طرح های وان یکاد ، ایه الکرسی ، آیات کلام الله مجید و ... فروش بیشتری دارد . در شهرهای بزرگ و شلوغ فروش طرح هایی از طبیعت ، گل و گیاه ، باغ ارم و تصاویر بافته شده از روستاها رواج داشته و در شهر های کوچک سلایق به سمت و سوی نقشه های کلاسیک و مدرن در حال تغییر است . در کنار این موارد آن چیزی که در نقش تابلو فرش در دکوراسیون اهمیت بیشتری دارد ، فضای خانه و سایر وسایل است . اگر خانه شما بر اساس سبک معماری امروزی طراحی شده و از وسایل مدرن و فانتزی استفاده می کنید بهتر است از تابلو فرشی با نگاره درشت ، تابلوفرش حیوانات ، عکس کودکان دختر و ... کمک بگیرید ، اگر زندگی به سبک سنتی دارید و فرش های شما و وسایل دکور رنگ و بوی سنت دارند ، خرید تابلو فرشی با تصویر شاهزاده های غربی ، شام آخر و ... با ایجاد ناهماهنگی در دکور زیبایی چندانی به بار نخواهد اورد اما خرید بافته هایی که از طرح های سنتی سرچشمه گرفته اند نقش زیبای تابلو فرش در دکوراسیون را به بالاترین حد ممکن خواهد رساند .
نقش تابلو فرش در دکوراسیون زمانی بیشتر به چشم خواهد آمد که هارمون با فرش کف خانه باشد . اگر به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید فروشنده در خرید فرشی که بیشترین شباهت و نزدیکی را با فرش کف خانه شما دارد راهنمایی خواهد کرد .
نکات مهم در انتخاب تابلو فرش در دکوراسیون
1-    نقش تابلو فرش ها در دکوراسیون زیاد است و جلوه گری طرح ها چشم گیر است ، پس در یک دیوار تنها از یک تابلو فرش استفاده نمایید و نصب چندین تابلو بر یک دیوار جذاب نخواهد بود .
2-    به فاصله سقف تا کف خانه دقت نمایید . نصب تابلو فرش عمودی بر دیوار های کم ارتفاع ، فاصله کف تا سقف را کم تر از انچه هست نشان می دهد اما نصب تابلو فرش های افقی بر این دیوار نقش عمده ای بازی خواهد نمود ؛ عکس این قضیه هم صادق است ، تابلو فرش های عمودی باب دیوار هایی هستند که ارتفاع بلندی داشته و فاصله کف تا سقف زیاد است .
3-    تابلو فرش های عمودی برای راهرو ها و پاگردها مناسب هستند .
4-    تابلو فرش های ماشینی و دستبافت از ابعاد مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند مهم ترین این ابعاد قیمت است . به توان مالی خو دقت توجه نمایید و به تصمیم بگیرید قصد خرید تابلو فرش دستبافت را دارید یا تابلو فرش ماشینی . محصولات ماشینی اگر از برند مناسبی تهیه شوند می توانند به اندازه تابلو فرش های دستبافت زیبا باشند .
5-    هر از چندگاهی تابلو فرش را از روی دیوار برداشته و اجازه دهید پشت تابلو هوا بخورد .
6-    جنس تابلو فرش را هم مد نظر قرار دهید . محصولاتی که با الیاف آکریلیک و پلی استر بافته شده است ، دارای عمر بیشتری هستند .
7-    در شناسنامه فرش از تراکم و شانه ومحصول انتخاب مطمئن شوید . تراکم و رجشمار مورد مهمی در زیبا تر به نظر رسیدن تابلو فرش است . هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد ، فرش زیبا تر خواهد بود شباهت بیشتری به فرش ها دستبافت خواهد داشت .
8-    نقش تابلو فرش در دکوراسیون زمانی دیده خواهد شد که در محل مناسبی نصب شود . تابلو فرش را بر دیواری نصب نمایید که دید کامل داشته باشد . دیوار اتاق های پذیرایی و هال انتخاب مناسبی برای نصب تابلو ها هستند .
9-    طرح های گل و گیاه روح نواز بوده و آرامش به محیط می بخشند . سعی کنید یک تابلو فرش با طرح گل یا طبیعت در خانه نصب کنید
دستگاه بافت ، طرح و نگاره ، رنگ ، الیاف ،و از همه مهم تر برند تولیدی در نقش تابلو فرش در دکوراسیون تاثیر دارند . اکثر خریداران توان تشخیص تابلو فرش درجه یک از تابلو فرش های درجه دو را ندارند چراکه این امر کار هرکسی نیست و فقط از متخصصان این رشته بر می اید . فروشگاهی معتبر و برندی نام آشنا برای خرید می تواند اصالت و مرغوب بودن محصول را تضمین نماید .
برای خرید تابلو فرش مرغوب ، زیبا و ارزان قیمت گروه تولید تابلو فرش کیان را انتخاب نمایید . برند کیان سال ها ست که در زمینه تولید فرش و قالی فعالیت کرده و تخصص بالایی در این زمینه دارد . در فروشگاه اینترنتی گروه تولید تابلو فرش کیان ناب ترین تابلو فرش ها با تاثیر عجیبی بر دکوراسیون در معرض فروش قرار دارند . سری به فروشگاه اینترنتی زده و در موتور جست و جو طرح یا کیفیت مورد نظر را سرچ نمایید . کیفیت بالای محصولات شما را نسبت به خریدی درجه یک مطمئن نموده و مقایسه قیمت ها با سایر برند ها نشان گر عملکرد فوق العاده برند کیان است . تابلو فرش های کیان می توانند تا سالیان سال در دکوراسیون خانه شما خوش بدرخشند و به جلوه گری مشغول باشند .

کلمات کلیدی مرتبط :
تابلو فرش در دکوراسیون منزل, تابلو فرش در دکوراسیون, انتخاب تابلو فرش, خرید تابلو فرش, تابلو فرش عمودی, تابلو فرش افقی, تابلو فرش طبیعت
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
تابلو فرش سفارشی ارزان
تابلو فرش اصل
راهنمای چاپ عکس روی تابلو فرش
خرید تابلو فرش با قیمت ارزان
بهترین مکان برای خرید تابلو فرش اصفهان
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما