تابلو فرش نفیس

exquisite-carpets.jpg

تابلو فرش به فرش های کوچکی گفته می‌شود که به جهت داشتن زیبایی فراوان و ظریف بافی شهرت یافته اند . تابلو فرش ها عموما جنبه تزیینی برای دکور داشته و من باب زیبا سازی و تحول در فضا خریداری می شوند . این فرش‌ ها همانطور که از نامشان بر می آید ، مانند تابلوی عکس توسط قاب های چوبی یا فلزی با ارزش دور گیری شده و بر دیوار نصب می شوند . تابلو فرش ها را می توان از نظر بافت به دو دسته تابلو فرش های دست بافت و تابلو فرش های ماشینی تقسیم بندی نمود . انواع و اقسام تابلو فرش ها در درسته بندی های مختلف در بازار قابل خرید و فروش هستند اما مورد مهم نفیس بودن و اصالت و وجاهت تابلو است . از آنجایی که تابلو فرش ها عنصر مهمی در دکوراسیون محسوب می شوند بسیار حائز اهمیت است که از نوع اصیل و نفیس انتخاب شوند . تابلو فرش های نفیس علاوه بر ظاهری زیبا و چشم نواز ، از بهترین الیاف و توسط مدرن ترین دستگاه ها تولید شده اند همچنین طرح آن ها هنرمندانه و دارای عقبه فکری و فرهنگی می باشد . بافتن هر طرح و نگاره ای بر روی تابلو فرش ها آن را نفیس و ارزش مند نخواهند نمود . این مقاله به تابلو فرش های نفیس اختصاص داده شده است . از همین رو در ابتدا به توضیحی مختصر در رابطه با پیدایش تابلو فرش ها پرداخته و در ادامه با ارائه مطالبی سعی داریم خوانندگان را با تابلو فرش های نفیسی آشنا نماییم .

تاریخچه تابلو فرش

همانطور که عنوان شد تابلو فرش ها از سایز فرش هایی که بر زیر پا انداخته می شود و حتی از سایز قالیچه ها هم کوچکتر بوده و عموما در ابعاد ما بین ۳۵*۵۰ و ۵۰*۶۰ و ۷۰ *۱۰۰ ۸۰*۱۲۰ ۱۰۰*۱۵۰  و ۲۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر تولید و روانه بازار خواهند شد . تابلو فرش ها به علت رعایت نکات ظریف جهت خوش سیما تر شدن و استفاده از الیاف گران بها ، نسبت به فرش های هم اندازه خود گران قیمت تر و نفیس تر هستند . مطالعات در مورد تابلو فرش ها به ما می گوید که خاستگاه و محل تولد این نوع فرش ها در شهری با نام سردرود واقع در استان آذربایجان است . هنر بافت تابلو فرش آن قدر فاخر و جذاب است که شهر سردرود به علت تولید اولیه و در حجم عمده این محصول توانسته است با گرفتن عنوان پایتخت تابلو فرش در جهان به شهرت برسد .

تابلو فرش‌ های دستباف سردرود که زبان زد خاصو عام بوده اند به دلیل تنوع رنگ و ظرافت در بافت مورد توجه زیبا پسندان بوده اند . اما کاشان به عنوان بزرگ ترین تولید کننده فرش های ماشینی با روی کار آمدن دستگاه هایی که توان بافت تابلو فرش را داشتند توجه مشتریان را از شهر سردرود ربوده و با خودنمایی در این زمینه به تولید انواع تابلو فرش های نفیس پرداخته اند . ارزش و مقبولیت فرش های دستبافت بر هیچ کس پوشیده نیست اما عواملی مانند قیمت بالا ، سختی بافت ، صرف زمان طولانی جهت تولید یک تخته تابلو فرش دستبافت مشتریان را به سمت و سوی تابلو فرش های ماشینی متمایز ساخته است . انصافا تابلو فرش های ماشینی نفیس جایگزین خوبی برای تابلو فرش های دستبافت می باشند .

در زمان های قدیم تابلو فرش ها بر اساس تصاویر و تصورات ذهن بافنده شکل می گرفته اند اما امروزه تیم طراحی قوی مسئولیت ارائه طرح هایی زیبا و با منطق را جهت تولید تابلو فرش نفیس بر عهده دارند . رقابت در تولید تابلو فرش ها به حدی ست که اگر تابلویی از نظر طرح ، ظرافت بافت ، کیفیت و ... در حد بالای نباشد به راحتی از دور مبادلات حذف شده و مشتریان خود را از دست خواهد داد . تابلو فرش های نفیس سهم بالایی از صادرات نساجی کشور را به عهده دارند . معیشت بسیاری از نیروهای کاری کشور بر توان تولید تابلو فرش های نفیس صادراتی است .

تحولات تولید تابلو فرش

گذر زمان تغییرات و تحولات زیادی در تابلو فرش ها ایجاد کرده است . از تحول در طرح و نگاره فرش ها گرفته تا تغییرات عمده در تکنولوژی بافت و دستگاه ها همگی گامی موثر در بهبود بازار تابلو فرش ها بوده اند . تغییر عمده ای که اخیرا در طراحی تابلو فرش ها به چشم می خورد ، استفاده از نرم افزار های پیشرفته کامپیوتری در طراحی ها است . نرم افزار هایی مانند فتوشاپ و ... که طرح ها را بدون خطا  ، دقیق ، با جزئیات بیشتر و در کل نفیس تر از قبل ساخته اند . تابلو فرش هایی که با بافت روباتیک تولید می شوند پدیده ای نوظهور بوده که در صنعت نساجی به دلیل ظرافت و حساسیت بسیار بالا در حال حاضر با صرف هزینه و انرژی گزاف دارای هزینه بالایی هستند . استفاده از الیاف بهتر مانند الیاف هیت ست شده مورد دیگری ست که در همین تغییر و تحولات ایجاد شده است و در نهایت به تولید تابلو فرش نفیس می انجامد .

خرید رضایت بخش محصولاتی مانند تابلو فرش نیازمند انتخاب صحیح برند و فروشگاه است . تشخیص تابلو فرش با کیفیت و درجه یک از تابلو فرش های درجه دو و سه کار آسانی نیست و هر برندی توان تولید تابلو فرش های نفیس را ندارد . فرش های کاشان در سراسر جهان به عنوان نماد کیفیت و برتری شناخته شده هستند اما در بین تولید کنندگان و برند های کاشانی هم اختلافات اندکی وجود دارد . اگر قصد خرید تابلو فرش نفیس را دارید ما به شما تابلو فرش های کیان را پیشنهاد می دهیم . فرش کیان به علت داشتن تخصص بالا در زمینه تولید تابلو فرش ماشینی بهترین و نفیس ترین تابلو فرش ها را در قیمت مناسب تولید می نماید . استفاده از الیاف درجه یک ، بکار گیری طرح های زیبا و فاخر ، استفاده از ترکیب رنگ هایی هماهنگ و هنرمندانه و ... ویژگی هایی ست که تابلو فرش های کیان را به محصولات نفیس تبدیل کرده است . مراجعه به وب سایت گروه تولیدی کیان و دیدن تابلو فرش های نفیس می تواند ما را در انتخاب برند کیان مطمئن تر سازد . مقایسه ویژگی های فنی ، ویژگی های ظاهری و قیمت تابلو فرش کیان با سایر برند ها برتری محصولات گروه تولیدی کیان را آشکار ساخته و در یک جمله می توان گفت خرید تابلو فرش نفیس از برند کیان رضایت بخش و ماندگار خواهد بود .

کلمات کلیدی مرتبط :
تابلو فرش های نفیس, تابلو فرش های نفیس صادراتی, تابلو فرش با کیفیت, خرید تابلو فرش نفیس, قیمت تابلو فرش, تابلو فرش ماشینی
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
تابلو فرش ماشینی طرح منظره
تبدیل عکس به تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش چهره سفارشی
تابلو فرش نفیس
تابلو فرش ماشینی اصفهان
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما