تبدیل عکس به تابلو فرش

taransform-pic-carpets.jpg

تابلو فرش به بافته های فرش مانند کوچکی گفته می شود که فلسفه بافت آن ها زینت و زیبایی ست و بر خلاف فرش هایی که در ابعاد بزرگ تولید می شود هرگز در کف خانه به عنوان کف پوش گسترانده نخواهند شد . تابلو فرش ها ، فرش هایی زینتی هستند که به سان تابلو های عکس و ... در قابی زییا قرار گرفته و بر دیوار نصب می شوند و کاربردشان جلوه بخشیدن به خانه و دکوراسیون می باشد .
تنوع تابلو فرش ها به علت جنس الیاف ، ابعاد و اندازه ها و طرح و نگاره های متفاوتی ست که بر محصولات نقش می بندد . بهترین تابلو فرش ها ، تابلو فرش های دستبافت هستند اما به علت قیمت بالا تقاضا به سمت محصولات ماشینی تمایل پیدا کرده است . دنیای تابلو فرش های بسیار گسترده و بزرگ است که جنبه های متفاوتی را شامل می شود . برای پیوسته تر شدن مطالب و انسجام بیشتر در این نوشتار تمرکز را روی تبدیل عکس به تابلو فرش گذاشته و پس از معرفی اجمالی تابلو فرش های ماشینی ، پیرامون این موضوع به ارائه مطالب می پردازیم .

تابلو فرش ماشینی

شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی مکانی ست که به عنوان خواستگاه تابلو فرش دستبافت مورد شناخت و شهرت قرار گرفته است . تولیدات تابلوفرش های شهر سردرود چنان فاخر و هنرمندانه بوده است که با گذشت حدود 80 سال هنوز هم متخصصین این حرفه با شنیدن نام تابلو فرش به یاد دست بافته های سردرود افتاده و از هنر زیبای آن یاد می کنند . هرچند تولیدات کنونی با تابلو فرش هایی که در اوایل بافته می شده اند بسیار متفاوت است اما به یاد داشته باشیم که تحولات روی اولین بافته های موجب داشتن چنین جایگاه مهمی در دنیا شده است .
شاید هنگام تولید اولین تابلو فرش ها بافندگان هرگز تصور نمی کرده اند که زمانی تولیدات به این سبک و سیاق درآمده و این گونه تحول نماید . تغییراتی زیادی در نوع الیاف ، طرح‌های ایجاد شده و حتی رنگ بندی در نهایت محصولاتی مانند آن چه در بازار امروز شاهد هستیم را به وجود آورده است .
برای مثال در زمان های گذشته طراحی تابلو فرش چهره چندان رواج نداشته و حتی غیر ممکن بوده است . اما با پیشرفت تکنولوژی و تحولاتی که در زمینه استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری رخ داده است ، در کم ترین زمان ممکن عکس تبدیل به تابلو فرش می شود . نرم افزار های کامپیوتری جای کشیدن نقشه با کاغذ و قلم را گرفته و توان تولید انواع دیجیتالی طرح ها و نقوش را به ما می دهند .
در ابتدا توضیح دادیم که شهر سردرود استان آذربایجان محل تولد فرش های دستبافت است اما شهرک های صنعتی کاشان در رقابتی تنگاتنگ بر تولیدات شهر سردرود فائق امده و امروزه تولید بهترین تابلو فرش های ماشینی با تکنولوژی های جدید امکان پذیر شده است مانند تبدیل عکس به تابلو فرش ، بافت تابلو فرش های سفارشی و ...و این  تولید این گونه محصولات را امروزه به وفور در شهرک های صنعتی کاشان میبینیم .
برای بافت تابلو فرش ، شانه و تراکم بالا بهتر از شانه و تراکم پایین است چراکه زیبایی در تابلو فرش ها حرف اول را می زند .

تابلو فرش سفارشی

تنوع در  طرح تابلو فرش ها بسیار زیاد است اما همچنان هستند سلیقه هایی که فراتر از تنوع بازار بوده و مواردی که در بازار قابل یافتن نیستند . مواردی مانند چهره ، عکس های خانوادگی یا خاطره انگیز و ... . پیشرفت تکنولوژی و ذهن خلاق آدمی برای این مورد نیز راهکار داشته و تبدیل عکس به تابلو فرش را پیشنهاد می دهد . بسیاری از تابلو فرش هایی که خرید و فروش می شوند مواردی هستند که طرح آن ها عکس های خانوادگی ست . تبدیل عکس به تابلو فرش امروزه در حال رواج و شناخته تر شدن است . تصور داشتن تابلو فرشی ماشینی با طرح تصویر اعضا خانواده بسیار زیبا و وسوسه انگیز است .
تابلو های سفارشی ، نوعی تابلو فرش ماشینی است که بنا بر طرح داده شده از سوی مشتری تولید می شوند . در این محصولات که معمولا از نوع خاص مانند طرح چهره یا تبدیل عکس به تابلو فرش است ، لازم است تا عکس مورد نظر در یک فایل دیجیتالی ( نوع فایل مهم نیست ) قرار گرفته و به تولید کننده داده شود . در فرایند تولید ابتدا عکس و فایل توسط طراحان مورد بررسی قرار گرفته و به کمک نرم افزارهای پیشرفته پس از رفع ایرادات به طرح و نقشه در فرمت مناسب تبدیل می شود .
در نهایت پس از انجام امور مربوط به طراحی و ساخت نقشه ، طرح در اختیار بافندگان قرار گرفته و با در اولویت قرار گرفتن محصول سفارشی ، در کمترین زمان ممکن تابلو فرشی که حاصل تبدیل عکس به تابلو فرش است تولید و در اختیار مشتری قرار می گیرد .
تابلو فرش کلاریس یا چایی یکی از چندین تکنولوژی تولید تابلو فرش است که عموما در دسته تبدیل عکس به تابلو فرش مورداستفاده قرار می گیرد .

تابلو فرش چاپ سابلیمیشن

نحوه بافت تابلو فرش سابلیمیشن اندکی با سایر تابلو فرش ها متفاوت است . در تابلو فرش های چاپیکه عموما طرح های چهره و عکس بر روی آن ها چاپ می شود تخته فرشی ست کوچک به نحوی که در ابتدا هیچ طرح و رنگی بر روی ان دیده نمی شود در واقع بافته ای ساده به رنگ سفید که صرفا در داشتن شانه و تراکم بالا به تابلو فرش ها شبیه است . اما پس از خروج این بافته از دستگاه مراحل اصلی طرح زدن آغاز خواهد شد .
عکس مورد نظر از قبل در اختیار طراحان قرار گرفته و این طرح توسط دستگاه و نرم افزار طی فایلی معین به دستگاه چاپ داده شده است . طرح عکسی که قرار  است بر روی تابلو فرش ایجاد شود ، توسط دستگاه های مدرن و پیشرفته بدون دخالت دست و کاملا اتوماتیک وار از دستگاه توسط انواع رنگ ها بر روی بافته ساده با زمینه سفید منتقل می گردد . مهم ترین ویژگی تابلو فرش های سابلیمیشن عدم رنگ داشتن پشت و انتهای نخ خاب است ، چراکه رنگ بر سطح فرش پاشیده شده و از الیاف رنگی استفاده نمی کنیم . برای رفع این مورد و شباهت بیشتر تابلو فرش های چاپی سابلیمیشن و محصولاتی که تبدیل عکس به تابلو فرش هستند ، طرح داده شده به صورت برعکس بر پشت فرش به چاپ خواهد رسید . اما باز هم با دقت در انتهای نخ های خاب و بی رنگ بودن آن ها می توان به نوع چاپی آن پی برد .
رواج تبدیل عکس به تابلو فرش موجب افزایش تقاضا و بالا رفتن توان رقابتی بنگاه ها در این زمینه شده است ، می دانیم که افزایش رقابت به بهتر شدن کیفیت و مرغوب تر شدن محصول می انجامد . بهتر است عمل تبدیل عکس به تابلو فرش به علت نوپا بودن را به کارخانه ها و تولید کنندگانی که در صنعت تولید فرش و قالی دارای سابقه طولانی تر هستند بسپاریم .
اگر قصد تبدیل عکس به تابلو فرش را دارید ، ما به شما گروه تولیدی تابلو فرش کیان را پیشنهاد می کنیم . این گروه تولیدی به صورت تخصصی در زمینه بافت تابلو فرش عمل کرده و با داشتن سابقه طولانی توان خود را در زمینه ارائه تابلو فرش های با کیفیت زیبا و چشم نواز در معرض نمایش قرار داده است . تبدیل عکس به تابلو فرش در گروه تولیدی تابلو فرش کیان با به روزترین دستگاه ها و نرم افزار ها انجام شده و با دادن عکس به این گروه پر آوازه می توانید انتظار دریافت بهترین و زیباترین تابلو فرش ممکن را داشته باشید .  نمونه کار های این شرکت را می توانید با کلیک در اینجا مشاهده کنید .

کلمات کلیدی مرتبط :
تابلو فرش چاپی , بهترین تابلو فرش ماشینی , تبدیل عکس به تابلو فرش , طراحی تابلو فرش چهره , تابلو فرش سفارشی , طرح تابلو فرش
توسط : محمد رضا زردی
  با سلام میخواستم لیست قیمت تبدیل عکس با تابلو فرش را بدانم و همچنین ادرس دفتر را مممونم
پاسخ مدیریت : sfsdfsdf
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
فروش تابلو فرش ماشینی با بهترین قیمت
فروش بهترین تابلو فرش اصفهان
تابلو فرش های اصفهان
خرید آنلاین تابلو فرش های زیبا
نکات مهم در هنگام خرید تابلو فرش
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما