تابلو فرش درجه یک

buy-classy-carpets.jpg

تاریخچه تابلو فرش در ایران به  80 سال پیش برمی گردد که در شهری به نام سردرود در استان آذربایجان اولین تابلو فرش ایران بافته شد. امروزه نیز این شهر به نام پایتخت تابلو فرش در ایران شناخته می شود .
تابلو فرش می تواند هدیه ای نفیس و ارزشمند باشد اما به دلیل هزینه ی بالای آن افراد از خرید و هدیه دادن آن صرف نظر می کنند اما باید گفت امروزه با بافت تابلو فرش های ماشینی این مشکل حل شده و می توانید تابلو فرش زیبا و جذاب را با کمترین قیمت خریداری کنید.
تابلو فرش چیست ؟
تابلو فرش صرفا به فرشی در ابعاد کوچک گفته می شود که جنبه تزئینی دارد و در طرح های بسیار زیبایی مانند مناظر طبیعی ، نقاشی ، تصاویر شخصی ، اماکن مذهبی و آیات بافته می شود و به دیوار نصب می گردد که در زیبایی و جلوه دادن به فضا بسیار موثر است.
تابلو فرش ماشینی درجه یک
اولین چیزی که باید در خرید تابلو فرش ذرجه یک به آن توجه کنید شناسنامه ی تابلو فرش است . حتی اگر تصمیم به خرید تابلو فرشی گرفتید که داخل قاب است ابتدا با هماهنگی فروشنده آن را از قاب خارج کنید و تمام مشخصات حک شده در شناسنامه که در پشت تابلوفرش قرار دارد را مطالعه کنید . توجه کنید که تمامی مشخصات باید در شناسنامه حک شده باشد .
سپس باید به پشت تابلوفرش بادقت نگاه کنید زیرا ممکن است گوشه های فرش صاف نباشد که برای مطمن شدن از کج نبودن فرش می توانید گوشه های فرش را روی هم بگذارید در اینصورت اگر تابلو فرش مشکلی داشته باشد متوجه آن می شوید . نکته ی دیگر که می توانید از پشت تابلوفرش متوجه آن شوید نوع گره های فرش ، تراکم و شانه ی آن است.
در صورتی که تابلوفرشی که می خواهید تهیه کنید برجسته است باید به پرداخت یا همان کاروینگ آن بادقت توجه کنید ، مرحله ی پرداخت پس از بافت انجام می گیرد و نمای سه بعدی به فرش می دهد . چه بسا فرش هایی که با دقت و مهارت کامل بافته شده اند اما در هنگام پرداخت در اثر ماهر نبودن کاروینگ کار ( پرداخت گر ) دچار عیوب ظاهری شدند و تمام زحمت بافت فرش را هم هدر کردند و اما چه بسیارند پرداخت گرانی که با پرداخت ماهرانه و تخصصی خود باعث می شوند تا عیوب ظاهری که در بافت ممکن است به وجود آمده باشد به چشم نیاید و حتی مشتری اصلا متوجه این عیوب نشود .
در قدم بعد باید چله ی تابلو فرش را بررسی کنید در صورتی که چله براق و درخشان بود یعنی ابریشم است و جلوه ی خاصی به تابلو می دهد اما در غیر اینصورت می فهمیم که چله از نخ است.
تفاوت تابلو فرش چاپی با تابلو فرش بافت
امروزه تابلو فرش ماشینی به دو روش بافته می شود :
1- در روش اول ابتدا طرح و نقشه ی مورد نظر مشخص می شود و این نقشه توسط طراحان مجرب و متخصص در زمینه ی طراحی نقشه ی فرش طراحی می گردد ؛ سپس نقشه ی طراحی شده را به ماشین های بافت مانند HCP و  HCI می دهند و با اعمال تنظیمات و معیار های موردنظر تابلو فرش بافته می شود. تابلو فرش های بافته شده به این روش را تابلو فرش بافت می گویند که از دوام و ماندگاری بالایی برخورداند .
2- در این روش ابتدا یک فرش خام با الیاف سفید آماده می شود با ابعاد دلخواه آماده می شود سپس طرح موردنظر توسط نرم افزار به نقشه تبدیل می شود و پس از آن روی کاغذ مخصوص چاپ می شود . در مرحله ی بعد فرش خام و نقشه ی چاپ شده را در دستگاهی قرار می دهند که طرح را بوسیله ی حرارت و رنگ روی فرش چاپ می کند ، این تابلو فرش را تابلوفرش چاپی یا سابلیمیشن می نامند که بافت آن زمان کمی لازم دارد و برای مشتریانی که می خواهند تابلوی خود را در مدت زمان کمتری تحویل بگیرند مناسب است .
تابلو فرش درجه یک چه شانه و تراکمی دارد؟
در حال حاضر تابلو فرش ها در تراکم های 500 ، 700 ، 1000 و 1200 شانه تولید می شوند، مشخص است که هرچه تراکم فرش بالاتر برود کیفیت، زیبایی و ظرافت فرش نیز بالاتر می رود ، همچنین طول عمر فرش نیز بیشتر می شود، البته باید به قیمت تابلو فرش هم توجه کرد که با بالارفتن تراکم ، قیمت فرش هم بالا می رود .
تابلو فرش درجه یک را از کجا بخریم؟
گزینه ی آخر و مهم ترین گزینه این که حتما تابلو فرش خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید که در برابر کیفیت محصول ضمانت داشته باشند و مشخصات کامل و دقیق محصول را صادقانه در اختیار مشتریان قرار دهند . در سایت کیان ، شما می توانید تابلو فرش های درجه یک را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید و بهترین خرید را در کمترین زمان با اطمینان کامل داشته باشید .

کلمات کلیدی مرتبط :
تابلو فرش ماشینی درجه یک , خرید تابلو فرش ذرجه یک , تابلو فرش بافت , بافت تابلو فرش های ماشینی , تفاوت تابلو فرش چاپی , تابلو فرش زیبا ,
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
چاپ عکس شخصی روی تابلو فرش
راهنمای خرید تابلو فرش خوب
انواع تابلو فرش
عکس زیباترین تابلو فرش ها
انواع تابلو فرش سفارشی
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما