تابلو فرش ماشینی

buy-carpets.jpg

تابلو فرش ، فرش و بافته ای است در ابعاد کوچک که جنبه کاملا تزیینی و به صورت تابلو بر دیوار نصب می گردد . هنری زیبا و ستودنی که می تواند به اندازه تابلوهای گران قیمت بر دکور منزل تاثیر مثبت بگذارد . از جمله مهم ترین و پر فروش ترین طرح تابلو فرش می توان به تابلو فرش ها با طرح های مذهبی تابلوفرش مانند آیات کلام الله مجید ، آیه الکرسی ، احادیث و ... ، مینیاتوری ، سبد گل ، کوچ عشایر و زیبایی هایی از طبیعت ، حیوانات و ... اشاره نمود . فروش طرح در مناطق مختلف به سلیقه و فرهنگ افراد بستگی دارد از این رو ممکن است در مناطق مختلف طرحی خاص فروش بیشتری داشته باشد . هارمونی و هماهنگی سایز و طرح فرش با سایر وسایل از مواردی است که نیازمند توجه فراوان است . در ادامه متن به نکاتی در رابطه با خرید تابلو فرش ماشینی بر اساس انتخابی مناسب خواهیم پرداخت .

نحوه انتخاب تابلو فرش و انتخاب نقشه تابلو فرش
در انتخاب تابلو فرش ها قبل از اقدام به خرید لازم است به نکات مهمی توجه نماییم تا بتوان انتخابی دقیق و مناسب داشت . در مرحله اول باید از مکانی که قرار است تابلو فرش بر آن نصب شود کاملا آگاه باشد .
مشخص شدن خرید تابلو فرش ماشینی یا تابلو فرش دستباف قبل از خرید اهمیت فراوانی دارد که این موضوع نشات گرفته از بودجه خریدار است . بودجه خریدار علاوه بر نوع فرش که دستبافت باشد یا ماشینی ، تعیین کننده الیاف بکار گرفته شده در بافت هم می باشد . مرحله بعد پس از مشخص شدن محل نصب تابلو فرش ، مرحله ست شدن طرح و رنگ محصول با فضا است . انتخاب طرح و رنگی نامناسب با فضا نه تنها زیبایی در پی ندارد بلکه می تواند فضا را آن طور که مد نظر ماست زیبا نکند . انتخاب طرح و رنگ پس از سلیقه خریدار باید به تناسب فضا باشد . انتخاب تابلو فرش در روحیه افراد و گرما بخشیدن به منزل نیز بسیار حائز اهمیت است ، برای مثال داشتن طرحی از طبیعت و نصب آن بر دیوار منزل که در طول روز بارها مورد مشاهده قرار می گیرد حس آرامش به بیننده القا می نماید . از طرفی ممکن است خریدار نیازمند استفاده از طرح های مدرنیته باشد پس داشتن تابلو فرش با طرح مدرنیته برای این گونه خریداران اولویت دارد . این مثال را می توان به خریداران طرح های کلاسیک نیز نسبت داد .
از دیگر نکاتی که در زمینه زیبایی شناسی باید در انتخاب تابلو فرش از نظر گذراند ، خرید طرح های شلوغ یا خلوت است . طرح های شلوغ برای اتاق های کوچک انتخاب مناسبی نیست اما تابلو فرشی خلوت می تواند به بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک کمک نماید . نکته آخری که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد ، قاب تابلو فرش است . قاب ها عموما چوبی و یا فلزی هستند . همچنین ساده بودن یا داشتن طرح در حاشیه قاب بر شلوغ تر شدن طرح و نقشه فرش اثر گذار است . قطعا انتخاب قابی مناسب جلوه بیشتری به تابلو فرش می بخشد .
 

چگونه تابلو فرش خوب را تشخیص دهیم

به طور کلی فرش خوب ، درجه یک یا صادراتی دارای چندین مشخصه اصلی است ، در ادامه به ویژگی های یک تابلو فرش خوب اشاره می کنیم .
شناسنامه فرش برچسبی است نصب شده در پشت آن که تمامی اطلاعات لازم خریدار در آن ثبت شده است . هنگام خرید تابلو فرش به شناسنامه یا برچسب دقت شود تا بتوان از تعداد گره ها یا تراکم و شانه ، نوع دستگاه بافت ، الیاف بکار گرفته شده  و ... آگاه شد . پشت تابلو فرش اطلاعات زیادی در اختیار ما می گذارد ، عیوب احتمالی در بافت به راحتی از پشت تابلو فرش مشخص خواهد شد ، عیوبی مانند کجی بافت ، در رفتگی نخ و ... .
سنجیدن اینکه آیا در چله کشی از ابریشم استفاده شده یا خیر از دیگر دانسته هایی است که از پشت فرش به نظر می آید .
عموماً نقاط درخشان در تابلو فرش را حاصل بکارگیری نخ ابریشم می دانند چراکه ابریشم تا حدود زیادی درخشنده تر از سایر الیاف ها ست . باید بدانیم درخشنده بودن الیاف می تواند دلیلی بر ابریشم بودن باشد اما الزاما هر نخ ابریشمی درخشنده نیست اما همان الیاف ابریشم حتی اگر درخشنده هم نباشند ظرافت خاصی به تابلو فرش می دهند .
در گذشته امضا زدن بر تابلو فرش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به فرش بهای مضاعف می داده است اما با پیشرفته تر شدن مراحل تولید ایجاد امضا در مراحل آهار و رفو امکان پذیر شده و امکان تقلب را بالا برده است . در اینجا است که خرید از فروشنده  برند معتبر ، مهم تر از قبل جلوه می نماید .
نکته جالب توجه این است که تابلو فرش های گل برجسته توسط دستگاه های عادی تولید و فرآیندی مانند تولید سایر فرش ها دارند اما در مرحله آهار و قرار گرفتن در دمای بالا دچار فرورفتگی در برخی از الیاف ها می شوند که توضیح مفصل در این رابطه از حوصله نوشتار حاضر خارج است .
گذر تابلو فرش از مرحله پرداخت امری ضروری ست . این مرحله بر خلاف تصور غلط برخی از افراد نه تنها به فرش آسیب نمی زند بلکه منجر به زیبایی و رفع عیوب احتمالی فرش می شود .

نکاتی در مورد قیمت تابلو فرش های ماشینی
تعیین بها و ارزش تابلو فرش متاثر از عوامل مختلفی است . عواملی که هر یک به نحو متفاوتی بر قیمت محصول اثر گذار هستند .
1- جنس الیافی که تابلو با آن بافته شده است به طور مستقیم بر مرغوبیت و کیفیت فرش اثر دارد . ابریشم به عنوان مرغوب ترین نخ تابلو فرش ها گران ترین و پلی استر ارزان ترین الیاف موجود است .
2- نقشه های مدرن تر ، زیبا تر و پر نگاره تر قیمتی بیشتر از نقشه های تکراری ، قدیمی یا خلوت دارند .
3- هرچه تابلو فرش بزرگ تر باشد به دلیل صرف زمان و موارد اولیه مصرفی قیمتی بالا تر خواهد داشت .
4- شانه و تراکم به طور همزمان بر زیبایی و کیفیت تابلو اثر دارد . فرش ها با شانه و تراکم بالا تر در کنار ظرافت و زیبایی خاص خود دارای استحکام بیشتری هستند . در مورد تابلو فرش ها همواره شانه و تراکم بالا بهتر است .
5- نکته ای که کمتر کسی در تعیین قیمت تابلو فرش به آن دقت می کند ، تعداد واسطه ها هستند . خرید انواع فرش بطور مستقیم از کارخانه ( چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین ) بسیار ارزان تر از خرید از واسطه گران و مغازه داران است .
دیدیم که در یک دسته بندی کلی عوامل اثر گذار بر قیمت تابلو فرش شامل جنبه های گوناگونی از جمله شانه و تراکم ، طرح و نقشه ، سایز و اندازه و ... می شود .

خرید تابلو فرش
در بازار عرضه و تقاضای تابلو فرش انواع و اقسام برندهای معتبر و نا معتبر به چشم می خورد ، از آنجایی که فرش ها از محصولات با دوام و ماندگار محسوب می شوند بهتر است در انتخاب آن ها به شهرت و اعتبار برند و فروشگاه دقت شود .
از آنجایی که خرید تابلو فرش جهت زینت و زیبایی منزل است باید بر اساس سلیقه و نظر خریدار انجام شود اما کمک گرفتن از افراد خبره و دارای تجربه می تواند ما را به خرید بهتر رهنمون سازد .
در هنگام خرید به هیچ وجه عجله ننمایید ، خرید در فرصت مناسب و با حوصله می تواند رضایت بخش تر باشد .

خرید از نمایشگاه تابلو فرش
ایجاد نمایشگاه ها ما را از گذراندن زمان در فروشگاه ها و مراکز خرید بی نیاز ساخته است . در هر نمایشگاه می توان انواع تابلو فرش ها در طرح ها و کیفیت های مختلف را یکجا دید و پس از بررسی و مقایسه انتخاب نمود .
البته فروشگاه های اینترنتی در این زمینه بهتر عمل کرده و با خریداران عزیز می توانند انواع طرح ها و نقوش تابلو فرش های موجود را به راحتی هر چه تمام تر در اینترنت و با صرف کمترین زمان و انرژی مشاهده نمایند .
سفارش و دریافت محصول درب منزل ، بهره مندی از تخفیفات ویژه و سایر خدمات دیگر ویژگی فروشگاه های اینترنتی است .
شرکت فرش کیان ، با دارا بودن کامل ترین وب سایت و ارائه تمام محصولات با کیفیت خود در قیمت های مناسب در فروشگاه های اینترنتی از بهترین تولید کنندگان تابلو فرش های ماشینی از دید خریداران است و زمینه را برای خرید آنلاین تابلو فرش ماشینی فراهم کرده است . خریداران محترم می توانند با مراجعه به وب سایت طرح مورد نظر خود را خریداری نمایند و در صورت موجود نبودن طرح ، از طریق ثبت سفارشی طرح مورد نظر را درخواست داده و در کمترین زمان ممکن، ارسال تابلو فرش صورت می گیرد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'تابلو فرش ماشینی' , 'خرید تابلو فرش ماشینی' , 'انتخاب تابلو فرش ماشینی' , 'خرید آنلاین تابلو فرش ماشینی' , 'قیمت تابلو فرش ماشینی'
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
مرکز فروش تابلو فرش ماشینی در اصفهان
تابلو فرش خوب از کجا بخرم ؟
تولید بهترین تابلو فرش ها
فروش زیباترین تابلو فرش
مزایای خرید اینترنتی تابلو فرش
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما