بهترین تابلو فرش ها

buy-best-carpet.jpg

تابلو فرش به عنوان فرش یا قالی در ابعاد کوچک و در غالب قابی که بر دیوار نصب می شود می تواند زیبایی منزل را تکمیل کرده و دکور را فاخر نماید . تابلو فرش ها تحت عنوان وسیله ای زینتی تولید و وارد بازار فرش می شوند . امروزه به علت تقاضای بالای تابلو فرش ها تمام کارخانه های تولید فرش به بافت تابلو فرش ماشینی و تمام کارگاه های بافندگی به تولید تابلو فرش دستبافت اهتمام ورزیده اند . حال که کالای تابلو فرش در تزیین منازل کاربرد دارد و کالایی لوکس محسوب می‌شود پس باید در بهترین کیفیت و با بهترین طرح و نگاره تهیه شود . اما به راستی کدام تابلو فرش بهتر است ؟ بی شک یکی از سؤالاتی که هنگام خرید ، خریداران با آن مواجه می شوند این است که از بین گزینه های موجود بهترین تابلو فرش کدام خواهد بود ؟ پاسخ به این سؤال با در نظر گرفتن مجموعه ای از عوامل که بر بهترین بودن تابلو فرش اثر می گذارد امکان پذیر خواهد شد .

تابلو فرش های ماشینی هم مانند فرش های ماشینی از دو جنبه کیفیت و ظاهر قابل بررسی هستند . در صورتی که تابلو فرش بتواند از هر دو جنبه بهترین ویژگی ها را کسب نماید ، از آن به عنوان بهترین تابلو فرش یاد خواهد شد . در این مقاله ابتدا به تعریف و پاره مختصری از توضیحات در مورد تابلو فرش ها پرداخته و عواملی را ذکر خواهیم نمود که در کسب عنوان بهترین تابلو فرش اثر گذار هستند . امید است با اطلاعاتی که از این مقاله کسب خواهیم نمود ، بتوانیم بهترین تابلو فرش ها را بشناسیم .

 

تابلو فرش چیست ؟

در دنیای امروز و زندگی های آپارتمانی تابلو فرش ها به یکی از عناصر تفکیک ناپذیر از دکور خانه های ایرانیان تبدیل شده اند . تولید تابلو فرش ها علاوه بر مصارف داخلی ، قسمت بزرگی از صادرات فرش و قالی را شکل می دهد و از این رو سهم به سزایی در اقتصاد و معیشت خانوار ها ، تولید کنندگان و دستگاه اقتصاد کشور بر عهده دارد . تابلو فرش ها علاوه بر کشور ایران در ترکیه ، افغانستان و سایر کشور ها نیز بافته می شود اما طرح و کیفیت تابلو فرش ایرانی با اختلاف زیادی در صدر تابلو فرش ها در دنیا قرار دارد . تابلو فرش های ایرانی به قدری زیبا و جذب است که مشتریانی از کشورهای اروپایی گرفته تا کشورهای خاورمیانه و چین و آمریکا دارد .

اولین بار تابلو فرش در شهر سردرود استان آذربایجان شرقی بافته شد و شهر سردرود را به عنوان خاستگاه تابلو فرش در ایران نام نهاده اند . تابلو فرش های اولیه از نوع دستبافت و بسیار نفیس و ارزشمند بوده اند ، اما با گذر زمان و روی کار آمدن دستگاه ها با تکنولوژی روز دنیا انواع متفاوتی از تابلو فرش‌ها یعنی همان تابلو فرش های ماشینی وارد بازار شده و به رقابت با تابلو فرش های دستبافت پرداختند . ارزش و هنر تابلو فرش های دستبافت بسیار بالاتر از تابلو فرش های ماشینی ست اما به علت اختلاف قیمت فاحش و سرعت بافت بالا توسط دستگاه خصوصاً در مورد تابلو های سفارشی خریداران تابلو فرش های ماشینی را ترجیح می دهند .

 

بهترین تابلو فرش ها از نظر فنی

مهم ترین ویژگی فنی توسط الیاف بکار رفته مشخص می گردد . هرچه نخ تار ، پود و خاب مرغوب تر ، بهتر و با دوام تر باشد تابلو فرش از نظر کیفی بهتر خواهد بود . عموم تابلو فرش ها از ترکیب چندین الیاف بافته می شوند به عنوان مثال خرید تابلو فرش با ترکیب نخ های آکریلیک هیت ست شده و ابریشم در این گونه بافت ها بسیار رواج دارد . ابریشم الیافی ست بسیار با کیفیت و در عین حال گران قیمت که بیشترین کاربرد آن در تابلو فرش ها خواهد بود چراکه بسیار زیبا ست و بافت را درخشان و ظریف جلوه می دهد . فارغ از الیاف و نخ های بافتی ، تابلو فرش های ماشینی به روش های مختلفی تهیه می شوند که نوع تولید هم بر کیفیت محصول اثر گذار است . نوع کاملا متفاوت تولید تابلو فرش کلاریس یا چایی است ، در تولید تابلو به روش کلاریس ابتدا تکه فرشی در ابعاد مشخص بدون طرح و رنگ خاصی بافته می شود سپس در دستگاه های رنگ افشان قرار گرفته و طرح از پیش تعیین شده توسط دستگاه بر روی فرش بی رنگ افشانده شده و طرح شکل می گیرد . تابلو فرش های کلاریس یا چایی سریع ترین ، ارزان ترین و در عین حال نامرغوب ترین تابلو فرش ها هستند که  عموما در خرید تابلو فرش های سفارشی و طراحی چهره بکار گرفته می شوند . در کنار عوامل فنی ، عوامل ظاهری وجود دارند که بهترین تابلو فرش ماشینی را شکل می دهند .

در زمان های دورتر طرح ها جهت بافت بر روی تابلو فرش‌ ها بر روی نقشه ‌های کاغذی کشیده شده و مورد استفاده قرار می گرفت . بدین گونه که پس از انتخاب و تائید تصویر ، تصویر مورد نظر متناسب با اندازه و ابعاد دقیق تابلو فرش با استفاده از دستگاه مقیاس بندی شده و بر روی کاغذ های مخصوص چاپ شده و پرس می شدند . این تصاویر با قرار گرفتن در سلول های شطرنجی کوچک که هر شطرنج نشان دهنده یک گره بود ، تقسیم بندی شده و در نهایت در اختیار بافنده قرار می گرفت تا بافته شوند . ولی رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های بافتی که در کشورهای اروپایی ساخته شدند و با کمک گرفتن از صنعت کامپیوتر و محاسبات ریاضی ، این امکان پدید آمد که الگوریتم های پردازش تصاویر را به صورت بیتی و کدهای مشخص به دستگاه وارد نموده و نقشه بدون هیچ گونه اشتباهی در بافت و رنگ تابلو فرشی  با بهترین کیفیت از نظر طرح و نقشه ارائه دهد .

 

بهترین تابلو فرش ها از نظر ظاهری

می دانیم که کاربرد اصلی تابلو فرش ها زیبایی است پس زیبایی ظاهری در تعیین بهترین تابلو فرش ایرانی موثر است . بالا رفتن شانه و تراکم بافت ظریف و زیبا را به ما می دهد . نخ های هیت ست شده یا مواردی مانند نخ ابریشم زیبایی طرح را دو چندان می کند . استفاده از طرح و نگاره ای با رنگ آمیزی جذاب و گیرا ، ترکیب رنگ هایی که با یکدیگر هارمونی دارند ، استفاده به جا از عناصر و نماد های اصیل مانند طرح بوته جقه و ... ، همه و همه از مواردی هستند که بر زیبا تر شدن تابلو فرش و در نهایت بهتر شدن تابلو فرش هایی ایران اثر مستقیم دارند .

شرکت تولیدی فرش کیان که به صورت تخصصی در زمینه تولید تابلو فرش های ماشینی در حال فعالیت هستند ، توانسته است با تولید بهترین تابلو فرش های ایرانی گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و سهمی از بازار خرید و فروش تابلو فرش را در دست بگیرد . مراجعه به وب سایت مربوط به شرکت تولیدی فرش کیان ، دیدن محصولات در طرح ها ، رنگ ها و کیفیت های متفاوت و عالی گواهی بر این ادعا ست . خریداران عزیز می توانند با خرید از تابلو فرش های گروه تولیدی تابلو فرش نسبت به ساخت بهترین دکوراسیون در منزل خود اقدام نمایند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'بهترین تابلو فرش', 'بهترین تابلو فرش ایران' , 'بهترین تابلو فرش ماشینی' , 'خرید تابلو فرش ماشینی'
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
قیمت تابلو فرش ماشینی
انواع روش های چاپ تابلو فرش ماشینی
راهنمای چاپ عکس روی تابلو فرش
فروش زیباترین تابلو فرش
تابلو فرش درجه یک
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما