نکات مهم در هنگام خرید تابلو فرش

famous-carpets.jpg

امروزه با افزایش جمعیت تغییراتی در شرایط زندگی بوجود امده است . زندگی در آپارتمان و خانه های کوچک ، فضای چیدمان وسایل تزیینی و دکوری را محدود کرده به همین دلیل بهترین کار برای تزیین منزل و محل کار خرید یک تابلو فرش ایرانی است که با داشتن طرح ها و نقوش و تنوع فراوان میتواند به نحو احسن زیبایی فضا را مضاعف کند و جلوه ای خاص و دلپذیر به دیوار منزل  یا محل کار  بدهد .
در هنگام خرید تابلو فرش باید مواردی را در نظر بگیرید تا انتخاب درست تری داشته باشید که در این مقاله به این نکات می پردازیم .


نکته 1 : طرح و نقشه تابلو فرش
 تابلو فرش های امروزی با تنوع زیاد در طرح و نقش و رنگ و نگار خلاق هنرمندان ایرانی به دو صورت تابلو فرش دستباف و تابلو فرش ماشینی تولید میشوند . در تابلو فرش دیگر از نقشه های رایج  و سنتی فرش استفاده نمی شود و در موضوعات  مختلف ادبی ، تاریخی ، دینی ، داستانی  تولید می شوند که نظر و سلیقه تمام افراد در خرید تابلو فرش را تامین  می نماید . بعید است کسی اهل هنر باشد و نام تابلو فرش شام آخر یا تابلو فرش دارکوب را نشنید باشد . شام آخر یکی از معروف ترین تابلو فرش ها می باشد . امروزه  موضوعات رایج  بافت تابلو فرش عبارتند از: تابلو فرش آیه و مذهبی ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش مینیاتور، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش شخصیت ، تابلو فرش حیوانات و ... که همه این عناوین ذکر شده دارای زیر مجموعه هایی از نقش ها و طرح های زیبای تابلو فرش است .
این روزها با بوجود آمدن دستگاه های مدرن و پیشرفت تکنولوژی درصنعت فرش با خرید تابلو فرش چاپی (کلاریس ، سابلیمیشن ) هیچ محدودیتی در طرح  تابلو فرش وجود ندارد و امکان تولید و سفارش تابلو فرش با نظر مشتری به راحتی و با قیمتی مناسب امکان پذیر است .


نکته 2 : مواد اولیه تابلو فرش
فاکتور مهم دیگر  در خرید تابلو فرش علاوه بر تصویر تابلو فرش که بسته به سلیقه خریدار تابلو و مکانی است که قرار است تابلو فرش نصب شود مواد اولیه استفاده شده شده در بافت آن است که در کیفیت و زیبایی و جذابیت و قیمت تابلو فرش تاثیر بسزایی دارد . نخ استفاده شده در بافت تابلو فرش میتواند به صورت نخ ترکیبی یا غیر ترکیبی باشد . نخ های ترکیبی از چند نوع الیاف تهیه شده است و دارای دوام بسیاری میباشد . نخ یکدست از یک نوع جنس نخ تهیه میشود برای نمونه نخ های پنبه ، اکریلیک ، پلی پروپیلن ، ویسکوز ، ابریشم ، پشم و ...
برای نمونه خرید تابلو فرش ابریشمی که یکی از بهترین تابلو فرش های معروف در این زمینه است که با نخ ابریشم بافته شده است قابل ذکر است که در تولید تابلو فرش از نخ ها با جنس های متفاوت ممکن است استفاده شود مثلا یک قسمت از تصویر تابلو فرش معمولا با نخ ابریشم و قسمت دیگر با نخ های اکریلیک یا پشم بافت می شود که هم جذابیت تابلو را بالا می برد و  هم از نظر قیمت تابلو فرش برای  خریدار به صرفه تر خواهد بود .


نکته 3 : شانه وتراکم تابلو فرش
  فاکتور مهم در خرید تابلو فرش تعداد شانه و تراکم آن است که با نگاه کردن به پشت تابلو فرش قابل محاسبه است . تابلو فرش های موجود در بازار با شانه و تراکم های متفاوت تولید می گردد برای نمونه تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه هرچه تعداد شانه و تراکم تابلو فرش بیشتر باشد کیفیت و ظرافت و بالطبع قیمت تابلو فرش بالاتر می رود .
 بسته به تصویر تابلو فرش تراکم و تعداد شانه آن هنگام تولید انتخاب می شود . برای مثال تابلو فرش مینیاتور ، 1200 شانه و تراکم 3600 و ماشین بافت HCI با تعداد رنگ نامحدود استفاده می شود ولی در تابلو فرش آیه طرح ان یکاد ، 1000 شانه و تراکم 3000 و تعداد  8 رنگ  و دستگاه بافت  HCP در تولید آن بکار می رود .


نکته 4: ابعاد تابلو فرش
گزینه مهم دیگر هنگام خرید تابلو فرش سایز تابلو فرش می باشد . ابعاد تابلو  فرش بستگی به مکانی دارد که قصد نصب تابلو فرش را دارید و باید متناسب با فضای دیوار مربوطه باشد تابلو فرش در سایز های گوناگون بافت می شود برای نمونه ۷۰× ۵۰ ، ۱۰۰×۵۰ و  ۱۰۰×۷۰ و غیره .


نکته 5 : تابلو فرش برجسته
تابلو فرش برجسته یکی از گونه های زیبا و چشم نوازو ارزشمند برای خریدن و هدیه دادن می باشد . شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نحوه بافت  نقش برجسته بر روی فرش به چه صورت است؟
ایجاد برجستگی طرح در هنگام بافت تابلو فرش صورت نمی گیرد بلکه پس از مرحله بافت فرش در مرحله پرداخت (کاروینگ) این کار انجام می شود و این هنر پرداخت چی است که میتواند تابلو فرش سه بعدی را خلق نماید مرحله پرداخت یکی از مهمترین مراحل در تولید تابلو فرش می باشد زیرا اگر این مرحله به درستی انجام شود چه بسا عیوب بوجود آمده در هنگام بافت برطرف می گردد.


نکته 6 : قاب تابلو فرش
زیباترین تابلو فرش هم اگر در یک قاب نامناسب قرار بگیرد جلوه و زیبایی واقعی را نخواهد داشت گاها یک قاب نامناسب میتواند نمود یک تابلو فرش را کم نماید  ولی  یک تابلو فرش معمولی با قرار گرفتن در یک قاب زیبا و متناسب شکوه و نمایش تابلو فرش را دو چندان خواهد کرد . بنابراین در هنگام خرید تابلو فرش باید به قاب آن هم دقت نظر داشته باشید که با وسایل و دکوراسیون منزل  و همچنین تصویر تابلو فرش همخوانی و هماهنگی داشته باشد . امروزه قاب های زیبای تابلو فرش با طراحی های زیبا در اشکال هندسی دایره ، بیضی و مستطیل و غیره و با جنس های متفاوت چوبی و PVC دست ساز یا  ماشینی به صورت منبت و برجسته و با طرح های کلاسیک و فانتزی  برجلال و جلوه تابلو فرش ها می افزاید .

 

خرید تابلو فرش ماشینی کاشان

شرکت فرش کیان ، عرضه کننده انواع تابلو فرش های ماشینی در طرح ها و رنگ ها و شانه و تراکم های مختلف می باشد . برای دیدن محصولات بی نظیر این شرکت به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید .

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید تابلو فرش' , 'تابلو فرش چهره' , 'تابلو فرش ایرانی' , 'ابعاد تابلو فرش' , 'تابلو فرش برجسته'
نـظـرات
*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی
قیمت تابلو فرش ماشینی
راهنمای خرید تابلو فرش خوب
فروش انواع تابلو فرش آیه
تبدیل عکس شما به تابلو فرش ماشینی در کمترین زمان
انواع تابلو فرش طرح جدید
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی : کاشان . آران و بیدگل ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی ، فرعی 1 . کارخانه فرش کیان
دفتر فروش : اصفهان ، ملک شهر ، روبروی شهر بازی ملک شهر . خ ابوذر ، فروشگاه مرکزی شرکت فرش کیان
تلفن تماس : 03134212112
مشاوره و پشتیبانی : 09134313091 - 09128894232

ارتباط با کارشناسان ما